Sinceny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sinceny
Komunë
noform
Pamje nga Sinceny
Vendndodhja
Sinceny is located in Franca
Sinceny
Sinceny
49°35′46″V 3°14′48″L / 49.596111111111°V 3.2466666666667°L / 49.596111111111; 3.2466666666667Koordinatat: 49°35′46″V 3°14′48″L / 49.596111111111°V 3.2466666666667°L / 49.596111111111; 3.2466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.13 km2
Popullsia 2064 banorë
Dendësia 157 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02719


Sinceny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sinceny ka një popullsi prej 2064 banorë dhe sipërfaqe 13.13 km², me një dendësi prej 157 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sinceny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale