Sirius (documentary)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sirius është një dokumentar i vitit 2013 nën regjinë Amardeep Kaleka, bazuar mbi librin e ufologut Steven M. Greer, "Hidden Truth, Forbidden Knowledge". [1] [2] Financuar pjesërisht nga një fushatë e suksesshme në Kickstarter, [3] filmi është rrëfyer nga Thomas Jane dhe ndjek përpjekjet e Greer-it për të zbuluar atë që ai pretendon se janë informacione në lidhje me projekte energjie shumë sekrete dhe teknika shtytëse. [4]

Sirius përmban intervista nga ish zyrtarë nga qeveria dhe ushtria, si dhe imazhe dhe një analizë ADN-je të një skeleti 15 cm i njohur si Ata që u gjet në shkretëtirën AtacamaKilin verior në 2003-ishin. [5] Filmi u shfaq si premierë në 22 Prill 2013 në Los Angeles, California, si dhe në internet. [6] [7]

  1. ^ Speigel, Lee (7 prill 2013). "'Sirius,' Steven Greer's Film, Claims To Unveil Tiny 'Alien' Humanoid (VIDEO)". Huffington Post. Marrë më 2013-12-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Sullivan, Paul. "New documentary proves aliens exist. We're dead Sirius". Metro News. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 korrik 2015. Marrë më 2013-12-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "SIRIUS by Neverending Light Productions". Kickstarter. Marrë më 2013-12-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Tiny Alien Humanoid Claimed To Exist In Steven Greer's Upcoming Documentary 'Sirius' [PHOTO, VIDEO]". Ibtimes.com. 9 prill 2013. Marrë më 2013-04-24. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Extraterrestrial documentary Sirius has a tiny alien to prove UFOs are real". JoBlo. Marrë më 2013-12-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ "Filmmaker gets serious about aliens - The West Australian". Au.news.yahoo.com. 10 prill 2013. Marrë më 2013-04-24. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ "'Sirius' documentary has premiered, now available to view or buy". Digital Journal. Marrë më 2013-12-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)