Sissonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sissonne
Komunë
noform
Pamje nga Sissonne
Stema_figura
Vendndodhja
Sissonne is located in Franca
Sissonne
Sissonne
49°34′15″V 3°53′34″L / 49.570833333333°V 3.8927777777778°L / 49.570833333333; 3.8927777777778Koordinatat: 49°34′15″V 3°53′34″L / 49.570833333333°V 3.8927777777778°L / 49.570833333333; 3.8927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.53 km2
Popullsia 2072 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02150
INSEE 02720


Sissonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sissonne ka një popullsi prej 2072 banorë dhe sipërfaqe 53.53 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sissonne (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale