Jump to content

Siti Nurhaliza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Siti Nurhaliza

Siti Nurhaliza (11 janar 1979) është një këngëtari, aktore, shkrimtari, kantautore, producenti i muzikës dhe sipërmarrëse Malajzia.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Siti Nurhaliza 1 (1996)
 2. Siti Nurhaliza 2 (1997)
 3. Cindai (1997)
 4. Adiwarna (1998)
 5. Seri Balas (1999)
 6. Pancawarna (1999)
 7. Sahmura (2000)
 8. Safa (2001)
 9. Sanggar Mustika (2002)
 10. E.M.A.S (2003)
 11. Anugerah Aidilfitri (2003)
 12. Prasasti Seni (2004)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]