Soize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soize
Komunë
noform
Pamje nga Soize
Vendndodhja
Soize is located in Franca
Soize
Soize
49°42′05″V 4°05′04″L / 49.701388888889°V 4.0844444444444°L / 49.701388888889; 4.0844444444444Koordinatat: 49°42′05″V 4°05′04″L / 49.701388888889°V 4.0844444444444°L / 49.701388888889; 4.0844444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.91 km2
Popullsia 96 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02723


Soize është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Soize ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 5.91 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Soize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale