Sommelans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sommelans
Komunë
noform
Pamje nga Sommelans
Vendndodhja
Sommelans is located in Franca
Sommelans
Sommelans
49°08′18″V 3°17′35″L / 49.138333333333°V 3.2930555555556°L / 49.138333333333; 3.2930555555556Koordinatat: 49°08′18″V 3°17′35″L / 49.138333333333°V 3.2930555555556°L / 49.138333333333; 3.2930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.28 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02470
INSEE 02724


Sommelans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sommelans ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 4.28 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sommelans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale