Sommette-Eaucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sommette-Eaucourt
Komunë
noform
Pamje nga Sommette-Eaucourt
Vendndodhja
Sommette-Eaucourt is located in Franca
Sommette-Eaucourt
Sommette-Eaucourt
49°44′23″V 3°07′02″L / 49.739722222222°V 3.1172222222222°L / 49.739722222222; 3.1172222222222Koordinatat: 49°44′23″V 3°07′02″L / 49.739722222222°V 3.1172222222222°L / 49.739722222222; 3.1172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.28 km2
Popullsia 166 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02726


Sommette-Eaucourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sommette-Eaucourt ka një popullsi prej 166 banorë dhe sipërfaqe 6.28 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sommette-Eaucourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale