Sons-et-Ronchères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sons-et-Ronchères
Komunë
noform
Pamje nga Sons-et-Ronchères
Vendndodhja
Sons-et-Ronchères is located in Franca
Sons-et-Ronchères
Sons-et-Ronchères
49°45′45″V 3°40′27″L / 49.7625°V 3.6741666666667°L / 49.7625; 3.6741666666667Koordinatat: 49°45′45″V 3°40′27″L / 49.7625°V 3.6741666666667°L / 49.7625; 3.6741666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.2 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02727


Sons-et-Ronchères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sons-et-Ronchères ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 9.2 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sons-et-Ronchères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale