Sorbais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sorbais
Komunë
noform
Pamje nga Sorbais
Vendndodhja
Sorbais is located in Franca
Sorbais
Sorbais
49°54′30″V 3°53′41″L / 49.908333333333°V 3.8947222222222°L / 49.908333333333; 3.8947222222222Koordinatat: 49°54′30″V 3°53′41″L / 49.908333333333°V 3.8947222222222°L / 49.908333333333; 3.8947222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.72 km2
Popullsia 291 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02580
INSEE 02728


Sorbais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sorbais ka një popullsi prej 291 banorë dhe sipërfaqe 13.72 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sorbais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale