Sota Hirayama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sota Hirayama
Sota Hirayama - top.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSota Hirayama
Data e lindjes (1985-06-06) 6 Qershor, 1985 (34 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2006Heracles Almelo
2006–FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2010Japonia4(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sota Hirayama (lindur më 6 Qershor 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 4 3
Gjithsej 4 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]