Soucy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soucy
Komunë
noform
Pamje nga Soucy
Vendndodhja
Soucy is located in Franca
Soucy
Soucy
49°18′46″V 3°07′33″L / 49.312777777778°V 3.1258333333333°L / 49.312777777778; 3.1258333333333Koordinatat: 49°18′46″V 3°07′33″L / 49.312777777778°V 3.1258333333333°L / 49.312777777778; 3.1258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.22 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02729


Soucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Soucy ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 5.22 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Soucy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale