Soupir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soupir
Komunë
noform
Pamje nga Soupir
Vendndodhja
Soupir is located in Franca
Soupir
Soupir
49°24′23″V 3°35′46″L / 49.406388888889°V 3.5961111111111°L / 49.406388888889; 3.5961111111111Koordinatat: 49°24′23″V 3°35′46″L / 49.406388888889°V 3.5961111111111°L / 49.406388888889; 3.5961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.2 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02730


Soupir është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Soupir ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 10.2 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Soupir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale