Ndryshimi mes inspektimeve të "Emil Andres"

Jump to navigation Jump to search
24 bytes added ,  13 vjet më parë
iw
(iw)
 
 
'''Emil Andres''' ,[[Formula 1]] pilot amerikanë, lindi më [[22 korrik]] të vitit [[1911]] në [[Tinley Park]], [[Illinois]] dhe vdiq [[20 korrik]] të vitit [[1999]] [[South Holland]], [[Illinois]]) ishte një garues automobilash aktiv gjat vitve të 1930 - 1950 dhe pilot amerikanë i [[Formula 1]].
 
== Statistikat për Indianapolis 500==
[[Category:F1 pilotë]]
[[Category:Sportistë amerikanë]]
 
[[en:Emil Andres]]
12.723

edits

Menyja e navigimit