Ndryshimi mes inspektimeve të "Emil Andres"

Jump to navigation Jump to search
31 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(iw)
 
 
'''Emil Andres''' lindi më [[22 korrik]] të vitit [[1911]] në [[Tinley Park]], [[Illinois]] dhe vdiq [[20 korrik]] të vitit [[1999]] [[South Holland]], [[Illinois]]). ishteIshte një garues automobilash aktiv gjat vitve të 1930 - 1950 dhe pilot amerikanë i [[Formula 1]].
 
== Statistikat për Indianapolis 500==
[[Category:F1 pilotë]]
[[Category:Sportistë amerikanë]]
[[Category:Lindje 1911]]
[[Category:Vdekje 1999]]
 
 
[[en:Emil Andres]]
24.783

edits

Menyja e navigimit