Dallime mes rishikimeve të "1911"

Jump to navigation Jump to search
27 bytes removed ,  3 vjet më parë
v (wikidata interwiki)
Etiketa: përpunim burimi 2017
Komandanti turk Shefqet Turguti tërhiqet nga fronti shqiptar pas urdhrit nga Stambolli - Turguti ishte dërguar për të shtypur me ndërhyrje të shpejta dhe çnjerëzore kryengritësit shqiptarë, por pa arritur objektivin, pasi forcat shqiptare në vend që të gjunjëzoheshin, ishin riorganizuar duke shtuar radhët saqë tashmë në Stamboll përflitej se shqiptarët do të hidheshin në kryengritje të përgjithshme
 
== [[:Kategoria:Lindje 1911|Lindje]] ==
* [[6 Shkurt]] - Ronald Reagan, Presidenti i 40-të i SHBA-së († [[2004]])
==== Pa data ====

Menyja e lëvizjeve