Ndryshimi mes inspektimeve të "20 Prill"

Jump to navigation Jump to search
32 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.126.4 (diskutimet) në versionin e fundit nga 2003:D7:83E0:5849:53:13E2:9CA4:D077.)
Etiketa: Rollback
20 prilli është dita e 110-të e vitit(111-të në vitin e brishtë) në kalendarin Gregorian.Dhe mbesin 255 ditë për në fundvit.{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|mars (muaj)|prill|qershor}}
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Mars (muaj)|Prill|Qershor}}
== Ngjarje ==
* [[1936]] — Trupat [[Italia|Italiane]]ne okupojnë [[Etiopia|Etipoopinë]] .
* [[1972]] - Apolo 16 zbriti në [[Hëna|Hënë]].
*[[1999]] [[Littleton]] - Eric Harris dhe Dylan Klebold i vras 15 vet ne columbine high school
* [[2009]] - [[Arabia Saudite]] njeh pavarësinë e Kosovës
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[Pashkët]] e krishtera kremtohen nga Katolikët dhe Ortodoksët, Festa e Ringjalljes së [[Krishti]]t
 
[[Kategoria:Prill]]
Anonymous user

Menyja e navigimit