Ndryshimi mes inspektimeve të "Kantautori"

Jump to navigation Jump to search
15 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Kantautor u zhvendos tek Kantautori)
'''Kantautori''' është një [[muzikanti|muzikant]] që edhe e kompozon edhe e kendonkëndon një kengë. Në fakt fjala vjen nga [[Gjuha italiane|italishtja]] ''cantare'' që do të thotë ''të këndosh'' dhe ''autor''.
 
{{muzi-cung}}

Menyja e navigimit