Dallime mes rishikimeve të "1954"

Jump to navigation Jump to search
16 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: lv:1954. gads)
 
== Ngjarje ==
* [[Federata Shqiptare e Futbollit]] anëtarsohet në [[UEFA]].
 
== [[:Category:Lindje 1954|Lindje]] ==
*[[27 shkurt]] - [[Neal Schon]], kitarist amerikan
*[[28 shkurt]] - [[Enver Petrovci]], artist dhe regjisor shqiptar.shqiptarë
 
== [[:Category:Vdekje 1954|Vdekje]] ==
* [[28 nëntor]] - [[Enrico Fermi]], fizikant italian (l. [[1901]])
 
[[af:1954]]

Menyja e lëvizjeve