Dallime mes rishikimeve të "Borakë"

Jump to navigation Jump to search
61 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
{{pp}}{{joref}}
Borakja eshteështë njenjë fshat i [[Rrethi i Durrësit|rrethit te Durresit]], ai banohet nga njenjë popullsi boshnjakesh qe kane ardhur qe ne kohen e luftesluftës se dyte boterorebotërore. Fshati i borakes ndodhen ne lindje te shijakut.Lartesia Lartësia e nevelit mbi detin eshteështë 70m70 m mbi nivelin e detit. Aty njerezitnjerëzit flasin gjuhengjuhën sllave, ato gjitheashtugjithashtu ruajneruajnë zakonet dhe traditat qe kanekanë pasur qe ne kohen kur kane qene ne me Bosnje Hercegovine.Ne komunitetin e borakes vizitohen shumeshumë here politikane te Bosnje HercegovinesHercegovinës. Komuna e Xhavotes ka bere shumeshumë investime perpër rregullimin e rrugeverrugëve, kanaleve, mbeturinave,ujrave ujërave te zeza etj.

Menyja e lëvizjeve