Përdoruesi diskutim:Cradel

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Cradel. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Shkruani mesazhin tuaj në fund të faqes


Unë do të ju përgjigjem këtu, Faqen e diskutimit tim
Matura shtetërore[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Cradel

Po të pyes se çfar referenca duhet për Matura shtetërore ?

Un si pikë referimi e kam marrë artikullin në gjuhën angleze [1] dhe lidhjet me faqen e arsimit të shqipërisë. Po të kërkoj që tja vësh ti referencat nëse nuk mjaftojn ato që janë .--Tufche 4 Mars 2009 20:23 (CET)

Nuk e pashë se artikulli ekzistonte edhe në anglisht (ku ishin referencat), sidoqoftë gjatë përkthimit të artikujve mos i largo referencat nga artikulli në origjinal dhe ato pranohen, tung --Cradel 4 Mars 2009 20:52 (CET)

D.m.th un mund ti vë referencat në gjuhën angleze .ok .flm--Tufche 4 Mars 2009 21:00 (CET)

Ottawa vs Otava[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung

Nëse ke mundësi të bësh grisjen ose përciellim të artikullit Otava sepse mendoj se atikulli Ottawa është më i kompletuar në krahasim me të në lidhje me referencat ...etj --Tufche 5 Mars 2009 22:40 (CET)

U bë --Cradel 6 Mars 2009 12:51 (CET)
U bë shkelja e rregullave të Wikipesias shqipe. Artikulli Otava ka ekzistuar, rregulla thotë para se të hapet artikulli duhet kontrolluar nëse ekziston.--Hipi Zhdripi 6 Mars 2009 14:59 (CET)
Hajt bre se su bo nami, artikulli e ka pas veç ni rresht n'to --Cradel 6 Mars 2009 18:25 (CET)
O djalo, o i gjithdishëm nami su bo po ty me ta lëshu kryt kqyr shka bonë.--Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 15:09 (CET)
Çka i thu ti ksaj pune ? (Hipokrizi ndoshta) --Cradel 7 Mars 2009 16:16 (CET)
Cradel, Ottawa nuk eshte shqip. Artikulli kryesor duhet te jete ai me titullin shqip (Otava), sepse eshte emer qyteti. --  eagleal  7 Mars 2009 15:53 (CET)
Ke të drejtë, por në fund të fundit shumë artikuj këtu nuk janë emëruar shqip, jo se kjo është në rregull po... nuk është ndonjë gjë e madhe sikur të ishte edhe ky artikull në anglisht --Cradel 7 Mars 2009 16:16 (CET)

Dizajnimi i fletave të diskutimit[Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo është fletë diskutimi dhe nuk është fletë argëtimi. Për këtë të lutem le të jetë fletë diskutimi si gjitha fletat e anëtarve tjerë.--Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 15:12 (CET)

Me vjen keq Dan. Ketu nuk ke te drejt. Eshte e drejta dhe hapsira qe ju eshte dhene perdoruesve, te gjithve. Ka kush e modifikon (siç kam bere une, dhe rreth 80-90% e perdoresve te tjere), ka dhe kush nuk e modifikon.
Te ishte ashtu si thua ti, nuk do te lihej nje wiki per faqen e perdoruesit, po do te ishte nje gje si tip Facebook, MySpace, ose çdo profil social networking.
Kjo eshte nje hapsire personale, ne qofte se nuk te vete mire, modifiko stilet ne faqen tende monobook.css/common.css per te anulluar stilet e ksaj faqeje (siç bej edhe une).--  eagleal  7 Mars 2009 15:46 (CET)
pikërisht --Cradel 7 Mars 2009 16:07 (CET)

Të gjitha këto që thua vlejnë për fletën e përdoruesit. Por fleta e diskutimit nuk është fletë e përdoruesit, sepse në të edhe unë po shkruaj.--Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 16:31 (CET)

Stampat e vendosura pa argumente[Redakto nëpërmjet kodit]

Kush thotë A duhet me ditë me thonë B. Ti kur të i vendosësh stampat duhesh të shkruash për çka e ke vendosur. Për këtë gjë është fleta e diskutimit të artikullit. --Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 16:32 (CET)

Mendoj që vetë emrat dhe përmbajtja e stampave të tregojnë pse janë vendosur --Cradel 7 Mars 2009 17:02 (CET)

Të lutem mos më provoko--Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 16:33 (CET)

Dhe nëse dëshiron të provokoshë atëherë provoko në nivel shkollor duke japur pohime kundërshtuese, dhe lëri ato pohime që nuk janë krijesë e logjikes tënde.--Hipi Zhdripi 7 Mars 2009 16:56 (CET)

ë, argumentet kundërshtuese janë pikërisht çfarë po bëj, nuk e di se nga të ka ardhur ideja që po të provokoj, thjesht po e shprehi të vërtetën lirshëm --Cradel 7 Mars 2009 17:03 (CET)

Masi që po merresh me monobooka e qisi sene, gjoje stampen përkatëse në anglisht për këtë stamp: <ref>{{MathWorld |title=Landau's Problems |urlname=LandausProblems}}</ref>: . Më duket edhe përdoruesi Tufche ka një problem të ngjashëm me burimin e të dhënave.--Hipi Zhdripi 8 Mars 2009 02:26 (CET)

Gjindet këtu :en:Template:MathWorld, përdoret për t'u lidhur me ndonjë faqe të http://mathworld.wolfram.com , "urlname" tregon mbaresën e linkut, p.sh. "urlname=shembulli" jep "http://mathworld.wolfram.com/shembulli.html", do ta përkthej tani --Cradel 8 Mars 2009 15:27 (CET)
OK, stampa ndodhet këtu dhe funksionon shkëlqyeshëm, tung --Cradel 8 Mars 2009 15:34 (CET)

You may want to check this article, the ip edit might have been legitimate cleanup, but it removed a lot of text. Regards, Finnrind 15 Mars 2009 22:53 (CET)

nah, just plain vandalism, someone else handled it --Cradel 16 Mars 2009 23:35 (CET)

Shka je ka bon mër me ata artikuj. Lej qysh jon kon. N'kofsh i zoti merru me krijimin e artikujve të ri. Të lutem kthej si ka qenë. Eh, mer burr po a pak punë tjera ka që po shkon e po prekë punen e tjerëve a?--Hipi Zhdripi 19 Mars 2009 04:22 (CET)

O zotëri, po i përmirësoj artikujt, qëllimi është të jenë të kjartë dhe sa më të gjithpërfshirshëm, nuk ka rëndësi kush i shkruan, të lutem nëse nuk do të ndihmosh mos më pengo, dhe stampa interneti nuk është përmbledhje e arsyeshme, ku ka lidhje SQ Spell Checker me internetin, të lutem --Cradel 19 Mars 2009 13:01 (CET)

Të lutem rrespektoj rregullat që dalin nga Wikipedia:Vini Re!. Shiko çka ke bërë [[2]]. Krijo punime tua, mos e prish punën e tjerëve.--Hipi Zhdripi 19 Mars 2009 04:59 (CET)

Nuk ka rëndësi kush i punon, rëndësi ka përmbajtja --Cradel 19 Mars 2009 13:02 (CET)

Tung. mendoj se nuk ke bere mire qe ke grisur arikullin Bilall dhe Dervish Dreshaj. Planeti 19 Mars 2009 12:45 (CET)

Nuk e kam grisur unë, unë e grisa artikullin Bilall dhe Dervish Dervishi që ishte një ridrejtim tek artikulli në fjalë (Bilall dhe Dervish Dreshaj) që ishte grisur më parë --Cradel 19 Mars 2009 13:15 (CET)

Ndalo me zhvendosjet[Redakto nëpërmjet kodit]

Ndalo me zhvenbdosjet. Para secilës zhvendosje të luten nise diskutimin. --Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 20:34 (CET)

Këtë se kam zhvendosur, unë e kam krijuar artikullin e ri dhe ridrejtuar atë tek artikulli ekzistues, sidoqoftë për mua është njëjt si "software" si "softuer" si "softuer kompjuterik", po ta lë të vendosësh këtu --Cradel 22 Mars 2009 20:40 (CET)

Për cilin e ke fjalën?--Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 20:45 (CET)

Shiko historikun, as Soufter por ashtë nisë si Program kompjuterik--Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 20:50 (CET)
Mos i ngatërro softuer me program kompjuterik, softuer është term më i gjërë, softuer është p.sh. edhe sistemi operativ --Cradel 23 Mars 2009 12:16 (CET)

Ec e nimom tjeter ku[Redakto nëpërmjet kodit]

Ec e nimom tjeter ku e le kit punë. Ec ta bojim një projekt për portalet e qyteteve. Problemi është që për secilin venbanim (2000 banorë) nuk është i drejtë klasifikimi qysh është tani. Njësia krahasuese me qytet në Evropë nuk është reale. Une i bona qashtu qysh i kom bo, po tashti po më duhet ndihmë me i zhvillu ma tanej. Po më duhet edhe naj propozim i joti kontra, qysh ja ki zanat ti me ato tuat.--Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 20:55 (CET)

Upss!! Lej shtresat futja palë-palë. hahaha --Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 20:58 (CET)

Qysh po thu ti mi klasifiku? Nese e kqyr si ne Evrope i bjen qe vetm Prishtina,Peja,Prizreni,Gjakova,Mitrovica,Gjilani dhe Ferizaji me kan qytete ne Kosovë, e këtu njerëzit i thonë qytet edhe Burimit (Istogut), sa banorë i ka?. Vendos ti sidoqoftë dhe do provoj të të ndihmoj qa sa mundem, pershendetje --Cradel 23 Mars 2009 12:21 (CET)
P.S. meqë i paske vu emrat ne shqip te komunave ne Kosovë, Podujeva duhet të bëhet Besiana --Cradel 23 Mars 2009 12:30 (CET)


Po më duket se nuk është aq problem. Po kërkonë kohë. Për fillim duhet me u nisë nga 7 qytetet mesjetare. Po mendojë në fleta të qyteteve, në sekionin Politika përshkruhet shkurt qyteti si qendër e hapsirës teritoriale ndër kohëra. Në fletat Komuna XX flitet për komunën që nga dita kur u shpall qender komunale. Kjo në fillim është problem në koka të njerzëve, për këtë deri sa nuk rritet niveli, fletat e këtyre 7 qyteteve mbrohen nga redaktorët e pa regjistruar.--Hipi Zhdripi 23 Mars 2009 12:36 (CET)

Upss!! Burimi i paska 64 banorë, po ka qytete (komuna) që i kanë edhe nga 2000 banorë, tashti me i quajtur qytete ato a?--Hipi Zhdripi 23 Mars 2009 12:36 (CET)

Për Besian e për lëshime tjera të ngjajshem që më ndodhin po e lypi ndihmë de.--Hipi Zhdripi 23 Mars 2009 12:36 (CET)

Ku e lexove shqip, a ku pi di që drejtë është Bocvana e jo Botsuana [3]. Une nuk jam i sigurt e kam shkru simas menes teme. --Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 21:03 (CET)

Përderi sa nuk kalxon burimin mbete Botsuana--Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 21:03 (CET)

"Ts" në anglisht është "c" (p.sh. Tsunami) sepse në "c" është "k", prandaj kur i përkthejmë direkt duhet pasur këtë parasysh, mund të jetë edhe Bocuana --Cradel 23 Mars 2009 12:27 (CET)
Po nuk është gjithmon ashtu. Anglishtja ka përjashtime të shuma e sidomos për emra. Përderi sa nuk i përvetsojin e përdorin shkrimin origjinal. Dhe në fund nuk e di që kjo fjalë është angleze.--Hipi Zhdripi 23 Mars 2009 12:40 (CET)

Ku e lexove, a ku po e dinë ti Kape Verde. Une e komë ndëgju prej komentatorëve të lojrave olipike Kepi i Gjelbër. Ti e ke grisur. Deri sa nuk jepë burimin mbetet Kepi i Gjelbër--Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 21:10 (CET)

Me sa di unë Kepi i Gjelbër është një kep në Senegal kurse Kape Verde është shtet ishullor --Cradel 23 Mars 2009 12:22 (CET)

Papua Guinea e Re[Redakto nëpërmjet kodit]

Papua Guinea e Re të lutem jepe burimin, une e kam burimin nga komentatorët e lojrave olimpike --Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 21:13 (CET)

Verzioni si ishte (Papuanova Guinea) është serbisht, nuk e di nga lojërat olimpike në cilën gjuhë e ke dëgjuar, por edhe nëse ishte në shqip është e mundur që komentatorët ishin gabim apo thjesh neglizhent për të gjetur një verzion të përshtatshëm në shqip dhe ja futën serbisht --Cradel 23 Mars 2009 12:24 (CET)

Para se të ndërhysh në ndryshime[Redakto nëpërmjet kodit]

Para se të hyshë e të bëshë ndryshime shiko dhe rri në kontakt me redaktorët që kanë punuar më parë së paku në atë lëmi. Për shtete shiko Wikipedia:Projekti i shteteve. Aty paraqiti propozimet e gjitha çka të mundon.--Hipi Zhdripi 22 Mars 2009 21:15 (CET)

Tabela anë e përtej[Redakto nëpërmjet kodit]

A mundesh me gjetë një zgjidhje të tillë që :

  1. Një stamp që në vete ka një tabelë të tillë që:
  2. Tabela e mbulonë një hapësirë (skajin e djathtë) poshtë-lartë të fletës
  3. Stampa përdoret nëpër fleta me lartësi të ndryshme

Po më duhet për me futë në përdorim nëpër fletat b:Interneti allashqiptarçe e me ja dhanë lartësin konstante prishet dyzeni i faqes sepse disa kanë tekst më shumë e disa gati hiq. Stampa me tabelën në fjalë b:Stampa:Interneti allashqiptarçe--Hipi Zhdripi 27 Mars 2009 01:57 (CET)

E shikova por nuk op e kuptoj për çfarë e ke fjalën, mos po thua që tabela në fjalë duhet të okupojë të gjithë pjesën vertikale (3-4cm gjerësi) në anën e djathtë? A ka mundësi me ma sqaru edhe një herë --Cradel 27 Mars 2009 21:42 (CET)

OP, ta okupojë qashtu qysh po thu--Hipi Zhdripi 27 Mars 2009 22:06 (CET)

ok ok, hajt se e kqyri ma vone --Cradel 28 Mars 2009 00:14 (CET)

Ju ksisha lutur te ja jepni nje shkim kesaj ketu [4] sepse po behen shkelje te rregullores ne menyr arbitrare. te lutem jepe mendimin tend. Preshndetje--Niki007 30 Qershor 2009 14:35 (CEST)

Tung! E kam vënë re se kutitë e informacionit në Wikipedinë shqipe janë shumë të vjetëruara dhe të papërshtatshme për punë. Çka na e pamundëson neve prej ripunimit të shablloneve për kuti informacione (shtete, burrështetas, etj.) sikur në Wikipedinë anglisht? A ka mundësi të bëhet kjo?--Getoar TX 6 Korrik 2009 22:56 (CEST)

Ke te drejte dhe duhet te behet gjithsesi por stampa nuk perbeht nga nje faqe por nga shume stampa te varura nga njera tjetra prandaj eshte pak problem por veq me trego si duhet te rendisen informatat --Cradel 13 Korrik 2009 00:11 (CEST)

Invite to work on the SFK09[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 12:34 (CEST)


nga grisja ate shfashtin Toci. Faleminderit ne avance--Papa-Zhuli 18 Korrik 2009 20:08 (CEST)

u KTHEVA PRAPE SE PASHE GJUHEN QE KISHE PERDORUR NE PERKTHIMIN E FILOZOFISE GJYSMAT ISHIN LATINE, T TJERAT ME SINTAKSE SLLAVE.bEJ ME KUJDES. tung!!--Papa-Zhuli 18 Korrik 2009 20:24 (CEST)

Zoteri shume i nderuar, artikujt e gazetave nuk lejohen ketu, sidomos nuk lejohet nje seksion "Ngjarje te dites" brenda artikullit, mund te citosh gazetat ose t'i perdoresh si burime/referenca por jo ta kopjosh artikullin (eshte e ndaluar edhe me ligj nese nuk e ke ditur (te drejtat e autorit)), pervec kesaj artikujt qe shkruani ju jane ne gjendje te mjerueshme, pervec kesaj nuk i permbahen rregullave, jane ne kategori qe nuk ekzistojne, disa nuk kane germat ë dhe ç, jane te shkruara si analiza personale apo tekste shkollore (p.sh. fillojne me pyetje), artikuj si keto do te ishin grisur shume me pare sikur te mos kishte nevoje wikipedia per informacion sado te vogel (ka pak info dhe pak redaktore), prandaj ju lutem mos i kritikoni perkthimet e mija (qe jane shume me te nevojshme se te perkthyera keq) por mundohuni te ndihmoni sado pak sipas rregullave, nese nuk ju konvenon atehere te pakten mos i pangoni te tjeret, dhe mos harro KETU NUK ESHTE DEMOKRACI, nuk mund te vish e te shfaqesh menidimin personal si te kesh cejf, nese do te shtosh informacion hulumto burime te besueshme dhe koken tuaj, faleminderit per mirekuptim --Cradel 19 Korrik 2009 15:01 (CEST)

Hi! I'm from Polish Wiktionary. We are translating our templates into various languages (our top 50 - including albanian). I wonder if you could help us with translation of just a few words. How about that? Greetings! --PiotrekSzwecja 31 Korrik 2009 23:40 (CEST)

Qe nje kohe nuk kam qene aktiv ne Wikipedi per shkak te obligimeve personale, por po chuditem se nuk eshte bere ndonje perparim i madh ne mirembajtjen e faqes. Ne korrik eshte propozuar qe artikulli per Kosoven te shpallet "i persosur" dhe jane dhene pese vota pro brenda nje dite. Edhe pse artikulli nuk ka asnje vote kunder dhe sipas rregulles qe e kam mesuar ne Wikipedi fiton te drejten te radhiten ne mesin e artikujve te perkryer, akoma nuk e ka fituar kete status. A mund t'i hidhni nje sy? E di se vete ju krahas disa wikipedisteve tjere patet votuar pro.--Getoar TX 19 Tetor 2009 19:38 (CEST)

Arsyeja e vetme pse nuk e ka kete status eshte neglizhenca e perdoruesve (se bashku me mua)--Cradel 24 Tetor 2009 13:33 (CEST)

Përshëndetje. Sapo zhvendosët një faqe që kam krijuar unë. http://sq.wikipedia.org/wiki/Shoq%C3%ABria_e_Artist%C3%ABve_t%C3%AB_rinj_Modern

Duhet "modern" dhe jo "modernë" siç e keni bërë ju.

Do të dëshiroja të kthehej siç ishte.

Sipas gramatikës "artistëve" është në shumës, pra mbiemri (modern) merr edhe një "ë" --Cradel 7 Nëntor 2009 11:10 (CET)

Pershendetje dhe puna mbare!

Po shkruaj ne lidhje me artikujt e rinj dhe te shumte te perdoruesit Donikanuhiu (shiko Toka e Mallkuar, Ufologjia) etj. Mendoj se keto artikuj nuk kane shume te bejne me wikipedian. Sidoqofte vleresoje vete kete, une thjeshte sugjeroj ta shqyrtosh pak kete pune, flm --Lagoon 10 Nëntor 2009 18:26 (CET)

Si duket keta artikuj veq jane grisur, do te merrem me artikujt e tjere gjithashtu --Cradel 13 Nëntor 2009 23:23 (CET)

Hi. I noticed you are deleting files here. Do you think you could also have a look at the ones in Kategoria:Faqe për grisje? There seems to be some lag in cleaning that one out. Thanks and regards, Wutsje 20 Dhjetor 2009 23:57 (CET)

Yeah, that stuff has been there for a while ,thanks for reminding me --Cradel 21 Dhjetor 2009 05:09 (CET)

Hi, folgende Nachricht diese Sprachversion betreffend erreichte uns per OTRS:

"http://sq.wikipedia.org/wiki/Gjakova - Kryetar(Bürgermeister):nicht Mimoza Kusari sondern Dr. Pal Lekaj Paria udhëheqëse(Führande Partei) : nicht Poulli i Gjakoves sondern AAK"

Mit besten Grüßen --Steschke 24 Dhjetor 2009 20:56 (CET)

ok danke, ich habe den atrikel geshutzt --Cradel 24 Dhjetor 2009 21:24 (CET)

Pershendetje.Si po ja kaloni?? Perse mi ktheni ndryshimet e mia tek hardhia e rrushit cfare pune te prishin???

Më vjen keq, gabimi im, por megjithatë duhet ta përmirësosh tekstin sepse nuk është i organizuar dhe është vështirë të lexohet --Cradel 28 Dhjetor 2009 17:19 (CET)

Si mund ta organizoj??

tung perdoruesi cradel Dua te beje nje pyetje te artikulli selami kurteshi pse po i fshin shenimet e meposhtme lu lexon 'Selami Kurteshi fitoi në garën për kryetar në spitalin e Gjilanit nuk e kuptoj arsyen baze per kete fshirje sidoqoft nese jeni administrator kerkoje pergjigje per kete gabim qe po e beni !!!!! Ju faleminderit pres pergjigjen tuaj .

Gabim! dhe Ankesë![Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Arsya që e bëra një përcjellje për Detin e zi ishte se shteti Bullgar në Wikipedian Shqip ka emrin me DETIN E ZI pa dhënë një emër të saktë. Dhe në fakt unë për wikipedian nuk do jap shumë por vetëm për Eurovizionin dhe unë kam bërë Eurovizioni 2010 në Shqip si faqjen perfekte.

ok , por duhet të votohet për t'u bërë artikull perfekt --Cradel 30 Dhjetor 2009 22:18 (CET)
Tung sa i perket perdorimit te stampes , PERDOrET PER INFoRMACiON jo te sakte por artikulli mbi selami kurteshin eshte 100 % i sakt, nuk kame vendosur stampen por kame vendosur referencat. JU LUTeM nUK KEmi ARSYe PeR TA FSHIrE REDAKTiMIN QE Po e BeJE PaSI TANI ME VenDOsA referENCAT. jU FALEMiNDErIT PER NDiHMEN TUaJ RRETH STAMpeS. mA dERGoNi NJe MeSAZh QE Nuk DO tA FSHIni mE.

tUnG

TEMA E DiSKUTIMiT ESHTE MBI TeMEN sElAMi kURtESHI, NUK JAm I PAJTImiT QE TI FShINI ShENiMeT QE Po I REDAKTOI TEK SElAmI kUrTeShI, KAM LeXUAR EDhe RREGuLLOrEn PJESERISHT , PaSI QE DiHET QE KJo ESHtE ENCiKLPEDI E LIRE DHE MUND TE FUTeT QDO FoRME E INFORMiMIT. jU LUTeM MOS I FShiNi, NUK JU PENGOJNE. dHE NUK PAJToHEM Me kETE QE Po I FShINI . wIKIPEDIa ENCiKLOPEDI E LIRE.

Artikulli "Kujtesa"![Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta!
Pse e keni fshirë artikullin Kujtesa?! Megjithë kundërshtimin tim si krijues i atij shkrimi që ai të mos fshihej, kërkova arsyet pse duhej të shlyhej, ashtu siç lypej nga stampa juaj në faqen e diskutimit të art. përkatës, por ju e fshitë atë pa (më) dhënë asnjë shpjegim apo kohë për të vepruar?! Me këtë ju keni shpërfillur kohën e mundin tim dhe njëkohësisht orvatjen time për sqarim. Sipas meje ju keni vepruar gabim dhe në mënyrë të papranueshme me rregullat e Vikipedias! Kërkoj që artikulli të kthehet në gjendjen e mëparëshme! Shndet! —Leke Mjeku 6 Janar 2010 21:00 (CET)

Kur e grisa faqen nuk kishte përmbajtje, vetëm stampa e grisjes dhe pezullo-grisjen, duhet ta kisha shikuar qe dikush e kishte larguar permbajtjen me perpara, me vjen keq dhe shpresoj te mos ndosh me --Cradel 6 Janar 2010 23:25 (CET)

{{grise}}

http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=T%C3%AB_folurit_n%C3%AB_Gjakov%C3%AB&curid=42831&diff=681991&oldid=494827

Unë muna edhe në faqe tone mi qitë grise po nuk ka vlerë pa argumentim. Për këtë të lutem hiqe atë shenjë.--Kurreshtja 11 Janar 2010 01:22 (CET)

I dhashë arsyet te Të folurit në Prishtinë, nëse nuk pajtohesh vendose {{pezzullo-grisjen}} --Cradel 11 Janar 2010 01:24 (CET)

Tung Cradel, si je? Une jam nje kërkesë per tu. I have corrected the template stema Maqedonia and since there is only one official language in the country, I have removed the Albanian. But, can you put as footnote within the template the following phrase as an explanation: In the municipalities where the Albainian, Serbian, Turkish, Roma and Aromanian is spoken by more then 20 % of the population, then it is administrative language along with the Macedonian. This is according to the constitution and it is functioning like that. Please do not let to revert me, since I want you to put this footnote there. You can see the infobox on the English Wikipedia for the Macedonian language for technical details. Thanks in advance. --MacedonianBoy 11 Janar 2010 22:10 (CET)

Faleminderit shumë. I can talk only with you here. No body writes or explains anything. Tung!--MacedonianBoy 12 Janar 2010 00:38 (CET)
Is this name ok Stema e Republikës së Maqedonisë correct? I have renamed the articles since take a look at the history. Thanks.--MacedonianBoy 12 Janar 2010 00:47 (CET)
yes, it is correct --Cradel 12 Janar 2010 00:54 (CET)
I know I am boring, but I need to inform you that this process of neutralisation of article's names is for the articles Republika e Maqedonise, Stema- IRJM and Sllavo-maqedonet as well. My proposal, and generaly accepted terms on all Wikipedias are this: IRJM should go to Republika e Maqedonise, Stema - IRJM should be Stema e Republikes se Maqedonise and Sllavo-maqedonet should be named either Maqedonet (grup etnik) or Maqedonet (nacia). These are solutions that are used on some Wikipedias (the other use just Macedonians) and it is good if they are used here. I have renamed the article about the country, but two users are reverting me. Please inform then, since I did (on their talk pages and on the articles pages) but without results. Thanks a lot. --MacedonianBoy 12 Janar 2010 01:40 (CET)

The user Përdoruesi:IH offends me and whole Macedonian wiki community here here, here, here and again this and the worst. Additionaly to that he reverts the neutral names to names that are offends and non-neutral. Please take some actions, since he renames the articles Republic of Macedonia, Coat of arms of Macedonia and Stema:KutiaMaqedonia. If this situation continues I will be forced to inform Meta. Regards--MacedonianBoy 12 Janar 2010 17:29 (CET)

Plus, can you rename the article Macedonians? It is locked and I will provide relevant references.--MacedonianBoy 12 Janar 2010 17:31 (CET)
PS:He vandalized the article and he should be blocked. Many evidences for a long block and I expect that. I warned him on the Macedonian Wikipedia and he will be blocked for cross wiki harassments.--MacedonianBoy 12 Janar 2010 17:39 (CET)
Block request: For this comment he should get at lest six months. and for this He is blocked for cross wiki harassments for three months on MK Wiki.--MacedonianBoy 12 Janar 2010 18:45 (CET)
Why did you not block him for such offends? His words are really big and so negative.--MacedonianBoy 12 Janar 2010 23:52 (CET)
I warned him but I can't block him since this situation is quite disputed and irregular on both sides --Cradel 13 Janar 2010 00:04 (CET)
OK, I will swallow his difficult words even if the users stop rename these Macedonian related articles with unacceptable terms for Wikipedia. Otherwise I will ask the stewards to block him, since understand, he said too many awful words.--MacedonianBoy 13 Janar 2010 00:07 (CET)

Nëse themi mos respektim ajo ç'farë është e vërtet atëher ne këtu nuk po ndërtojm një enciklopedi por një përrall të bukur që Macedonianboy na tregon. Unë paraqita faktet e mija për emrin e Maqedonisë por ai si pranon epra ne të bardhës nuk i themi dotë e zezë. Sot Organizata e Kombeve të Bashkuara e njeh shtetin ballkanik me emrin Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë dhe jo me Maqedonia. Ju si administrator duhet të jeni neutral e të vendosni atë që Këshilli i Sigurimit ka vendosur. E pashë diskutimin tuaj me Macedonianboy dhe nuk pashë që ai kishte paraqitur ndonjë provë përveç ato çfarë thotë Shkupi zyrtarë. Ky nuk është vandalizëm pasi unë paraqita referenca për këtë çështje. Referenca: http://www.un.org/en/members/index.shtml#t ""By resolution A/RES/47/225 of 8 April 1993, the General Assembly decided to admit as a Member of the United Nations the State being provisionally referred to for all purposes within the United Nations as "The former Yugoslav Republic of Macedonia" pending settlement of the difference that had arisen over its name.""

Rezoluta e 8 prillit është e qartë Maqedonia është rajon i Greqisë dhe shteti porsalindur do të quhet FYROM në shqip IRJM. Besoj se kam qënë i saktë. Unë kurrësesi nuk do të doja dëmtimin e Wikipedias po po të lexonit me vëmëndje se çfaë ka shkruajtur Macedonianboy në faqen e diskutimit do të më jepnit të drejtë.

Duke Ju Falenderur. Miqësisht

Shiko wikipeditë e tjera, më vjen keq por ne nuk kemi mjaft komunitet për të arritur marrëveshje neutrale, sigurisht që ne e paraqesim faktin se OKB-ja e njeh me atë emër por nuk e titullojmë ashtu--Cradel 12 Janar 2010 23:59 (CET)
I see that you do not understand Hyka. Wikipedia is not a political organisation and we are following the most common regulatives, which in this case is Republic of Macedonia. I did present references, which you haven't seen. All Wikipedias, exept one, name the article with Macedonia or Republic of Macedonia, so this gives an impression that the rules of neutrality on all Wikipedias are implemented. Even on the EN Wiki. --MacedonianBoy 12 Janar 2010 23:56 (CET)
TO CRADEL: Please add in the intro that "In UN the Republic of Macedonia is referred with the temporary name the former Yugoslav Republic of Macedonia." This should be mentioned as well. Thanks--MacedonianBoy 12 Janar 2010 23:58 (CET)

Po e lexoja sipër diskutimin dhe kërcënimet për bllokim që bënë MacedonianBoy. I nderuar Cradel shikoni me vëmëndje pak se çfarë ka shkruajtur ai për personin timë tek http://sq.wikipedia.org/wiki/Diskutim:Republika_e_Maqedonis%C3%AB.

Po kjo fraza këtu që mu drejtua mua s'është ofendim """Please, before putting this crap, make a distinction between politics and encyclopaedia. This is not UN, but Wikipedia and we work for neutrality. If you do not like it, leave it.--MacedonianBoy 12 Janar 2010 18:25 (CET)"""

Kërkoj që MacedonianBoy ti jepet paralajmërim për përjashtim nga Wikipedia shqip për vandalizëm. Miqësisht Përdoruesi:IH Durrës

Where did you see my vandalism? Do you want to number all the rules that you have broken? But I am not such guy, I do not want to leave bad impression as you did. All my edits and proposals were referenced and generally accepted by all Wikipedias, where you deleted all Macedonia related articles and left them blank --MacedonianBoy 13 Janar 2010 00:23 (CET)

Зошто македонските исклучени од Википедија? Përdoruesi:IH

Who are excluded and from where?--MacedonianBoy 13 Janar 2010 00:31 (CET)


As I said before, the situation is quite irregular on BOTH sides, so I won't block anyone but I will ask you all to be calm and take it easy, I hope warnings won't be necessary since you all probably got the message --Cradel 13 Janar 2010 00:36 (CET)

E kuptoj tërhiqem unë i pari. Historia zgjati shumë. Kemi mbi një shekull me këto gjëra e ka ardhur koha për paqe. Z. Cradel ju uroj një natë të mirë. Përdoruesi:IH

I will stay to it, but he must promise not to offend me and my country and not or remove the pages. I want to have a correct relationship with all of you.--MacedonianBoy 13 Janar 2010 00:45 (CET)
PS: Natën e mirë--MacedonianBoy 13 Janar 2010 00:46 (CET)

This is for:MacedonianBoy I apologize if you felt offended by me. My behavior came against Macedonia because Macedonia Wikipenida administrator ruled on without reason. I wish you a good night from Durres, Albania Përdoruesi:IH

I almost forgot, please Cradel correct the page Republic of Macedonia, change all links where is written IRJM, for example Ekonomia e IRJM and similar..--MacedonianBoy 13 Janar 2010 00:47 (CET)

Për emrin e Maqedonisë[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar admministrator! Pasi vura re me kujdes në Wikipedian në gjuhën greke pashë se emërimi i faqes wiki që ka të bëjë me shtetin ballkanik i referoj një shteti të quajtur FYROM dhe Maqedoni.

Edhe diçka tjetër: Në lojrat olimike dimërore në Vankuver (Kanada) zyrtarët e atjeshëm e nominonin FYROM që në shqip IRJM dhe Maqedoni dhe lojtarët sllavo"maqeon" e pranuan këtë emër. Kur vetë Shkupi pranon ndërkombëtarisht këtë emër besoj se ne nuk duhet të jemi më së pakti e të pranojm edhe ne një fakt të kryer pasi shumë njerëz duke kërkuar për Maqedonin në Wikipedia për të parë Aleksandrin e Madhë shikojn Gruevskin. Do të doja që të gjithë administrusit por jo vetëm por çdo bashkshkruajtës në Wikipedia sq të hape një temë diskutimi për këtë çështje kritike.

E kam pa qe je per Vikipedi Gege, por ne na duhen me shum artikuj. I kem vetem 22. -- Malsia E Madhe 24 Shkurt 2010 22:27 (CET)

mfal po spo kam kohe, po provoj njehere t'i rrregulloj gjereat ketu e pastaj shoh --Cradel 31 Mars 2010 21:37 (CEST)

Administratore.[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem voto për Administrator, Donikanuhiun. Kam qenë aktive çdo ditë dhe për më tepër kam 1710 redaktime.

Mirë, por njehere merru pak me disa pune administrative, ktheji redaktimet vandaliste, rregullo faqet etj. --Cradel 31 Mars 2010 21:36 (CEST)

Prit veq pak se deshta me korrigju dicka ne Faqe! --Mikullovci 19 Qershor 2010 15:59 (CEST)

ok korrigjoji ne shembull e i qes nfaqe kryesore masanej --Cradel 19 Qershor 2010 16:00 (CEST)
ok --Mikullovci 19 Qershor 2010 16:01 (CEST)
Përdoruesi:Mikullovci11/redakto: Tash esht krejit ne rregul. --Mikullovci 19 Qershor 2010 16:10 (CEST)

Falemnderit. --Mikullovci 19 Qershor 2010 16:17 (CEST)

Edhe nje gabim te vogel: ndryshoje nga Fotografia i muajit në Fotografia e muajit. --Mikullovci 19 Qershor 2010 22:09 (CEST)

Vandalism, again[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Cradel. How are you? I have seen that the problematic Përdoruesi:IH vandalizes Macedonia-related articles, again. You can see it here and here. I thought we found mutual solution and as far as I can see whole Albanian wiki community accepted it, except him. Believe me I do not want to waste my and your time with his illusions and vandalisms so please stop this situation. Thanks in advance. --MacedonianBoy 6 Korrik 2010 13:37 (CEST)

Also, he vandalizes all unprotected articles connected with Macedonia. See my contributions, I have reverted him. Regards--MacedonianBoy 6 Korrik 2010 13:52 (CEST)
and please see his new contributions, such stupidity I have never seen especially the naming of the articles. Please revert all those articles to the stable versions and please block him for the obvious reasons. Thanks--MacedonianBoy 6 Korrik 2010 14:28 (CEST)
Është i papranushm emri "maqedoni" për ish shtetin jugosllav këtë na bënë të qartë edhe prezenca ndërkombëtare e Shkupit me termin IRJM në OKB, Banka Botërore, FMN e shum organizma të tjerë. Shiko këtu: http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/untc/unpan003705.htm http://www.un.org/documents/ga/res/47/a47r225.htm http://www.un.org/en/members/index.shtml http://www.imf.org/external/country/index.htm Është e çudiçme se si mund të quhet vandalizëm respektimi i normave nërkobëtare. Shpresoj se Ju Cradel nuk do të bini preh e mllefit sllav por argumentat e mi janë shum të fuqishëm. E nisa këtë punë se kata sllave i duhet dhënë ajo që meritojn. Jepi Çezarit at që është e Çezarit. Në gjuhën e tyre në wiki sllavomaqedone ato përdorin termin Kosovë e Metohi megjithse IRJM e ka njohur Kosovën nacioanlistët nuk e pranojnë dhe bëjnë qëndrim neutarl disa herë edhe pro serb. Ne shqiptarët duhet të bëjmë të njëjtën gjë të qëndrojm neutarl derisa Matthew Nimetz (përfaqësuesi i OKB) të gjej një altenativë konsensuale për emrin e këtij vendi. Ju luetem merni masa dhe ndryshoni emrin e shtetit në Ish Republika Jugosllave e Maqedonsië. Përdoruesi:IH

Artikuj per grisje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:57 (CEST)

Tung, a mund të behet kjo artikuj një Artikuj të mirë? shih Stefan Lohner --Rissa 19 Korrik 2010 13:42 (CEST)

Fundraiser 2010_Translation & Localization[Redakto nëpërmjet kodit]

Greetings Cradel, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Albanian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Albanian readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

Ju lutem a të merrni pjesë tek votimi për një Kuti e re për artikullin Shqipëria. --Tfts 9 Janar 2011 19:25 (CET)

I nderuar Cradel, Në diskutimin tuaj ju shkruani: "Me shkrojna të mëdha i shkruajmë emrat origjinalë në gjuhën zyrtare të shtetit përkatës kurse emrin shqip më poshtë --Cradel 31 Janar 2011 00:23 (CET)" Mund të tregoni më saktë se në cilin rregull të Wikipedias në gjuhën shqipe përcaktohet ajo që thoni ju? Në qoftëse ky rregull ekziston, a është ky një rregull vetëm për Wikipedian në gjuhën shqipe? Unë pashë Wikipediat në gjuhët anglisht (që ka një nivel shumë të lartë), italisht, spanjisht, rusisht, greqisht etj. dhe vura re se nuk është ashtu siç thoni ju. Kjo është Wikipedia në gjuhën shqipe dhe unë mendoj se prioritet duhet ti jepet emrit shqip dhe pastaj emrit në gjuhën zyrtare vendase. Ndoshta gabohem. Do të dëshiroja të lexoja një argument bindës nga ju dhe jo një urdhër të prerë. Me respekt --Lerriklo 31 janar 2011 9:37 (CEST)

Hello,

You locked page Republika e Maqedonisë.

Can you please update its interwikis? (copy them from e.g. en:Republic of Macedonia)

Best regards,

Vargenau 11 maj 2011 11:39 (CEST)Reply[përgjigjuni]

done --Cradel 16 maj 2011 22:22 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Rezultati i votimit[Redakto nëpërmjet kodit]

Jam në pritje të rezultatit të votimit që hapa në kuvend dhe vendimit në lidhje me të. Kush e bën këtë? Flm, --Gentius 3 nëntor 2011 12:01 (CET)Reply[përgjigjuni]

Le te kemi rregulla[Redakto nëpërmjet kodit]

Cradel, pergezime per punen e mire qe keni bere ne Sqwiki. Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:46 (CET)Reply[përgjigjuni]

Ndihmë në redaktim[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëdetje,

ju lutem më ndihmoni te faqja :

http://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda:UPT_logo.svg

E kam ngarkuar disa her por me gabime (jam akoma fillestar...) dhe dua që të fshijë të gjitha versionet parapraket pasi vetëm i fundit është i vlershëm.

Ju letem më ndihmoni.

Ju faliminderoj paraprakisht.

Versionet paraprake nuk kane rendesi dhe nuk pengojne asgje, jane thjesht dokumentim i ndryshimeve, por sidoqofte nese deshiron te mos i kesh ngarkoje me emer tjeter, shpresoj te te kem ndihmuar --Cradel (diskutimet) 28 dhjetor 2012 14:58 (CET)Reply[përgjigjuni]

Shkelje e vendimit të kuvendit[Redakto nëpërmjet kodit]

Eshtë bërë shkelje me një nga artikujt për të cilët u morr vendim në kuvend më 4 nëntor 2011. Artikulli "Muhammedi" është vandalizuar nëpërmjet përdoruesit Puntori duke u rikthyer versioni i hedhur poshtë për arsyet e përshkruara dhe miratuara gjatë votimit në kuvend. Përdoruesi në fjalë e ka bllokuar redaktimin e artikullit dhe nuk pranon të tërhiqet nga kjo shkelje megjithëse unë iu luta për këtë në faqen tij të diskutimeve (diskutimet). Të lutem të merren masat e nevojshme për të vënë në vend vendimin e marrë në kuvend dhe më informo për këtë nqs. ke mundësi. Faleminderit. --Gentius (diskutimet) 25 nëntor 2012 19:54 (CET)Reply[përgjigjuni]

hmm, nuk kam qene shume aktiv koheve te fundit por shpresoj t'i kthehem aktivitetit ketu dhe sigurisht do ta shikoj edhe kete ceshtje --Cradel (diskutimet) 28 dhjetor 2012 14:59 (CET)Reply[përgjigjuni]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

Statusi juaj i administratorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwikiquote, ku ju jeni burokrat dhe administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 15 Nëntor 2014 08:10 (CET)

Statusi juaj i administratorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 14 Shkurt 2015 06:02 (CET)


Kandidimi per admin.. i Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11 (diskutim · kontribute) PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

  • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam PËR ...nga Rrjedha.

Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET) Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde.

Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:14 (CEST)Reply[përgjigjuni]

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:01 (CEST)Reply[përgjigjuni]