Stadiumi Riza Lushta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stadiumi Riza Lushta
Stadiumi i Trepçës '89.jpg
Vendndodhja Flag of Kosovo.svg Mitrovicë, Kosovë
Pronari Komuna e Mitrovicës
Kapaciteti 12,000[1]
Sipërfaqja Bar
105x68m
Përdoruesit
KF Trepça'89

Stadiumi Riza Lushta është stadium multifunksional në Mitrovicë, Kosovë. Stadiumi u emërua sipas emrit të futbollistit Riza Lushta dhe është stadium vendas i klubit KF Trepça'89.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Reference from WorldStadiums