Stampa:26 Tetor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arkitektura e Mac OS X.
  • 1951 - Joe Louis kthehet nga pensionimi për të boksuar me Rocky Marciano. Sidoqoftë Marciano fiton takimin.
  • 1964 - Eric Edgar Cooke është personi i fundit në Australinë Perendimore që u ekzekutua.
  • 1984 - John D. McCollum vravu veten pasi kaloi një ditë të tërë duke dëgjuar albumet e Ozzy Osbourne i cili më vonë u akuzua nga prindërit e tijë për këngën "Suicide Solution", por akuza dështoi.
  • 1994 - Jordani dhe Izraeli nënshkruajn marrëveshjen e paqes.
  • 2007 - Apple Inc. lëshoi në treg verzionin e gjashtë të Mac OS X të quajtur "Leopard (Mac OS X v.10.5)".