Stampa:Infobox ESC Viti Country

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Infobox ESC Viti Country.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

}}
Festivali Evropian i Këngës 2008
Shteti Shqipëria Shqipëria
Përzgjedhjet
Procesi i përzgjedhjes Festivali i Këngës 46
Data e përzgjedhjes Gjysëm-Finalet
14 Dhjetor 2007
15 Dhjetor 2007
Finalja
16 Dhjetor 2007
Performues Olta Boka
Kënga e përzgjedhur "Zemrën e lamë peng"
Performancat Finale
Rezultatet në gjysmëfinale Kualifikuar (9-të, 67 Pikë)
Rezultatet në finale 16-të, 55 Pikë
2007        2009

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]