Stepanca (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stepanca (Çashkë)
Степанци
Fshat
noform
Vendndodhja
Stepanca (Çashkë) is located in Maqedonia e Veriut
Stepanca (Çashkë)
Stepanca (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 426 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 29′ 41″ Veri

21° 39′ 02″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)