Stobreč

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Stobreč
—  Qytet  —
Stobreč is located in Kroacia
Stobreč
Stobreč
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Split-Dalmacija
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43.5°0′0″V 16.52°0′0″L / 43.50000°V 16.52000°L / 43.50000; 16.52000 (Stobreč)Koordinatat: 43.5°0′0″V 16.52°0′0″L / 43.50000°V 16.52000°L / 43.50000; 16.52000 (Stobreč)
Popullsia 2.861 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Stobreč (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Split-DalmacijaKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2861 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2953 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 5837 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -3.12%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Stobreč – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Split-Dalmacija