Suela Mëhilli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lindi më (1994-01-28) 28 Janar, 1994 (25 vjeç)
Vendlindja Vlorë, Shqipëri
Emër tjetër Suela Mëhilli
Nënshtetësia Shqiptare
Profesioni skiatore alpine

Suela Mëhilli (e lindur më 28 janar 1994[1]Vlorë, Shqipëri[2]) është një skiatore alpine nga Shqipëria. Ajo konkurrojnë për Shqipërinë në vitin 2014 në Lojërat Olimpike Dimërore në garën "giant slalom" dhe u rendit e 65-ta. Ajo gjithashtu u bë atletja e parë që përfaqësuar vendin në Lojërat Olimpike Dimërore.[3][4]

Referencat[redakto | përpunoni burim]