Sukoshan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sukošan
—  Qytet  —
Sukošan is located in Kroacia
Sukošan
Sukošan
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zadar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44.05°0′0″V 15.32°0′0″L / 44.05000°V 15.32000°L / 44.05000; 15.32000 (Sukošan)Koordinatat: 44.05°0′0″V 15.32°0′0″L / 44.05000°V 15.32000°L / 44.05000; 15.32000 (Sukošan)
Popullsia 2.831 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Sukošan (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZadarKroaci.

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2831 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2811 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2603 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.71%[2].

Projekte të tjera[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)

Stampa:Zhupania Zadar