Superkupa Mbarëkombëtare e Volejbollit (femra)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Superkupa Mbarëkombëtare Volejboll për Femra është një turne ku marrin pjesë klube profesioniste volejbolli femrash nga Shqipëria, Kosova dhe Republika e Maqedonisë. 4 skuadra ndeshen me eliminim direkt në gjysmëfinale dhe finale. Ekipi me më shumë trofe është KV Tirana e Shqipërisë që kanë fituar 1 kupë*. Ata fituan finalen e sezonit 2011 ndaj UMB VolejShqipërisë, luajtur në Tiranë me rezultatin 3-1 (25:20, 16:25, 25:20, 27:25).[1]

Fituesit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këta janë fituesit e Superkupës Mbarëkombëtare në Volejboll

Sezoni Fitues
2011 KV Tirana

Renditja trofeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KV Tirana 1 herë

  • Mungojnë të dhëna për këtë turne, që do të shtohen në momentin përkatës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Albanian Sport". Arkivuar nga origjinali origjinali më 1 shkurt 2014. Marrë më 20 janar 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe turneun e meshkujve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]