Superkupa e Volejbollit (femra)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Superkupa e volejbollit e Shqipërisë për Femra është një kompeticion që konsiston në një finale të vetme sezonale me pjesëmarrjen e fituesve të Kampionatit dhe KupësShqipëri. U themelua në vitin 1954 nga FSHV.

Ekipi me më shumë trofe është KV Tirana, që e kanë fituar këtë kupë 1 herë* (2014) pasi mposhti në finale 3-1 Teutën e Durrësit.[1][2]


Fituesit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më poshtë janë fituesit ndër vite të Kupës:

Sezoni Fituesit
2014 KV Tirana


Renditja Trofeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KV Tirana 1 herë


  • Mungojnë të dhëna për këtë turne, që do të shtohen në momentin përkatës.


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sport Ekspres". Arkivuar nga origjinali më 1 shkurt 2014. Marrë më 19 janar 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Youtube

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]