Surfontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Surfontaine
Komunë
noform
Pamje nga Surfontaine
Vendndodhja
Surfontaine is located in Franca
Surfontaine
Surfontaine
49°45′04″V 3°27′56″L / 49.751111111111°V 3.4655555555556°L / 49.751111111111; 3.4655555555556Koordinatat: 49°45′04″V 3°27′56″L / 49.751111111111°V 3.4655555555556°L / 49.751111111111; 3.4655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.38 km2
Popullsia 101 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02732


Surfontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Surfontaine ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 6.38 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Surfontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale