Suzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suzy
Komunë
noform
Pamje nga Suzy
Vendndodhja
Suzy is located in Franca
Suzy
Suzy
49°33′02″V 3°28′03″L / 49.550555555556°V 3.4675°L / 49.550555555556; 3.4675Koordinatat: 49°33′02″V 3°28′03″L / 49.550555555556°V 3.4675°L / 49.550555555556; 3.4675
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.86 km2
Popullsia 309 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02733


Suzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Suzy ka një popullsi prej 309 banorë dhe sipërfaqe 9.86 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Suzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale