Jump to content

Tadahiko Ueda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tadahiko Ueda
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTadahiko Ueda
Datëlindja(1947-08-03)gusht 3, 1947
VendlindjaKyoto, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1970–1973Nippon Steel
Karriera ndërkombëtare
1970–1971Japonia13(7)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Tadahiko Ueda (3 Gusht 194715 Prill 2015) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 10 7
1971 3 0
Gjithsej 13 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]