Taillefontaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taillefontaine
Komunë
noform
Pamje nga Taillefontaine
Vendndodhja
Taillefontaine is located in Franca
Taillefontaine
Taillefontaine
49°18′41″V 3°02′33″L / 49.311388888889°V 3.0425°L / 49.311388888889; 3.0425Koordinatat: 49°18′41″V 3°02′33″L / 49.311388888889°V 3.0425°L / 49.311388888889; 3.0425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.63 km2
Popullsia 259 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02734


Taillefontaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Taillefontaine ka një popullsi prej 259 banorë dhe sipërfaqe 10.63 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Taillefontaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale