Takafumi Ogura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takafumi Ogura
Të dhënat personale
Emri i plotëTakafumi Ogura
Data e lindjes (1973-07-06) 6 Korrik, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesSuzuka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1999Nagoya Grampus Eight
1993–1994Excelsior
2000JEF United Ichihara
2001Tokyo Verdy
2002Consadole Sapporo
2003–2005Ventforet Kofu
Ekipi kombëtar
1994Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takafumi Ogura (lindur më 6 Korrik 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]