Takako Tezuka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takako Tezuka
Të dhënat personale
Emri i plotëTakako Tezuka
Data e lindjes (1970-11-06) 6 Nëntor, 1970 (49 vjeç)
Vendi i lindjesTochigi, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–1992Yomiuri Nippon SC Ladies Beleza
1996–1999NTV Beleza59(21)
Ekipi kombëtar
1986–1991Japonia41(19)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takako Tezuka (手塚 貴子 Tezuka Takako?, lindur më 6 Nëntor 1970) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 41 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1986 10 1
1987 4 0
1988 3 1
1989 9 6
1990 4 6
1991 11 5
Gjithsej 41 19

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]