Takayuki Kuwata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takayuki Kuwata
Të dhënat personale
Emri i plotëTakayuki Kuwata
Data e lindjes (1941-06-26) 26 Qershor, 1941 (79 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1965–1969Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1961–1962Japonia5(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takayuki Kuwata (lindur më 26 Qershor 1941) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 2 1
1962 3 1
Gjithsej 5 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]