Takehiro Tomiyasu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takehiro Tomiyasu
Takehiro Tomiyasu, 2019 AFC Asian Cup 1.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakehiro Tomiyasu
Data e lindjes (1998-11-05) 5 Nëntor, 1998 (21 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualBologna FC 1909
Numri14
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2017Avispa Fukuoka45(1)
2017–2019Sint-Truidense VV38(1)
2019–Bologna FC 1909
Ekipi kombëtar
2018–Japonia18(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takehiro Tomiyasu (冨安 健洋 Tomiyasu, Takehiro?, lindur më 5 Nëntor 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 2 0
2019 16 1
Gjithsej 18 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]