Takuya Takagi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takuya Takagi
Takuya Takagi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakuya Takagi
Data e lindjes (1967-11-12) 12 Nëntor, 1967 (53 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1991Fujita Industries
1991–1997Sanfrecce Hiroshima
1998–1999Verdy Kawasaki
2000Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
1992–1997Japonia44(27)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takuya Takagi (lindur më 12 Nëntor 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 44 ndeshje dhe ka shënuar 27 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1992 11 5
1993 13 7
1994 5 2
1995 0 0
1996 10 6
1997 5 7
Gjithsej 44 27

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]