Tamaki Uchiyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tamaki Uchiyama
Të dhënat personale
Emri i plotëTamaki Uchiyama
Data e lindjes (1972-12-13) 13 Dhjetor, 1972 (46 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1991Tasaki Kobe Ladies42(15)
1992–1999Prima Ham FC Kunoichi104(46)
Ekipi kombëtar
1991–1999Japonia58(26)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tamaki Uchiyama (内山 環 Uchiyama Tamaki?, lindur më 13 Dhjetor 1972) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 58 ndeshje dhe ka shënuar 26 gola.[1]

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1991 6 3
1992 0 0
1993 0 0
1994 5 1
1995 9 9
1996 8 3
1997 6 4
1998 10 2
1999 14 4
Gjithsej 58 26

Referencat[redakto | përpunoni burim]