Tannières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tannières
Komunë
noform
Pamje nga Tannières
Vendndodhja
Tannières is located in Franca
Tannières
Tannières
49°17′27″V 3°33′09″L / 49.290833333333°V 3.5525°L / 49.290833333333; 3.5525Koordinatat: 49°17′27″V 3°33′09″L / 49.290833333333°V 3.5525°L / 49.290833333333; 3.5525
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.55 km2
Popullsia 13 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02735


Tannières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Tannières ka një popullsi prej 13 banorë dhe sipërfaqe 2.55 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tannières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale