Tarkan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tarkan Tevetoğlu
Tarkan (9).jpg
Tarkan në vitin 2011
Informacione
EmriTarkan Tevetoğlu
Pseudonim(e)Tarkan
Lindja (1972-10-17) 17 Tetor, 1972 (48 vjeç)
Gjermania Gjermania, Azley
ZhanriPop, Argëtuese
Profesion(e)Këngëtarë, Pop-muzikant
Vite aktiv1992-prezentë
Webfaqja
http://www.tarkan.com


Tarkan Tevetoğlu gjithashtu i njohur si Tarkan lindi më 17 tetor 1972Alzey, Gjermani. Është një këngëtar internacional i suksesshëm turk i muzikës pop.

Diskografa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tarkan në vitin 2006

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tarkan – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
 Commons: Tarkan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.