Tas (Monument Kulture)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tas
Lloji Objektet e luajtshme
Vendndodhja Budrigë, Parteshi, Kosovë
Ndërtuar Eneolit
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3924

Tas është një monument i trashëgimisë kulturore në Budrigë, Parteshi, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Objekt i luajtshëm", i miratuar me numër .

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]