Parteshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Coordinates: 42°14′27″N 21°15′36″E / 42.2407°N 21.2601°E / 42.2407; 21.2601

Partesh
Fshat

Partesh është një vendbanim në komunën e Parteshit, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna e Parteshit sipas rezultateve preliminare te regjistrimit të popullsisë së vitit 2011 ka 629 banesa (shtëpi), 418 ekonomi familjare dhe 1787 banorë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Coat of arms of Kosovo.svg
Stema e shtetit
Deklarata Kushtetuta Republika e Kosovës SHPK TMK
Gjykata Kuvendi Kryetari Qeveria Shërbimet
Coat of arms of the PISG of Kosovo.svg
Komunale : Artana  · Dardana  · Deçani  · Sharri  · Drenasi  · Ferizaj*  · Fushë Kosova  · Gjakova*  · Gjilani*  · Graçanica  · Hani Elezit**  · Burimi  · Juniku  · Kaçaniku  · Klina  · Kllokoti  · Albaniku  · Lipjani  · Malisheva  · Mamusha  · Mitrovica*  · Kastrioti  · Parteshi  · Peja*  · Podujeva  · Prishtina*  · Prizreni*  · Rahoveci  · Ranillugu  · Shtërpca  · Shtime  · Skënderaj  · Theranda  · Vitia  · Vushtrria  · Zubin Potoku  · Zveçani
Rajonale : Gjakova ·  Gjilani · Mitrovica · Peja · Prizreni · Prishtina · Ferizaj