Tatsuhiko Kubo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tatsuhiko Kubo
Të dhënat personale
Emri i plotëTatsuhiko Kubo
Data e lindjes (1976-06-18) 18 Qershor, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2002Sanfrecce Hiroshima
2003–2006Yokohama F. Marinos
2007Yokohama FC
2008–2009Sanfrecce Hiroshima
2010–2011Zweigen Kanazawa
Ekipi kombëtar
1998–2006Japonia32(11)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tatsuhiko Kubo (lindur më 18 Qershor 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 11 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 1 0
2000 5 0
2001 2 0
2002 5 0
2003 3 2
2004 9 6
2005 0 0
2006 6 3
Gjithsej 32 11

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]