Tatsuya Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tatsuya Tanaka
Tatsuya Tanaka.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTatsuya Tanaka
Data e lindjes (1982-11-27) 27 Nëntor, 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesYamaguchi, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualAlbirex Niigata
Numri14
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2012Urawa Reds
2013–Albirex Niigata
Ekipi kombëtar
2005–2009Japonia16(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tatsuya Tanaka (lindur më 27 Nëntor 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 2 1
2006 4 0
2007 2 0
2008 4 1
2009 4 1
Gjithsej 16 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]