Tavaux-et-Pontséricourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tavaux-et-Pontséricourt
Komunë
noform
Pamje nga Tavaux-et-Pontséricourt
Vendndodhja
Tavaux-et-Pontséricourt is located in Franca
Tavaux-et-Pontséricourt
Tavaux-et-Pontséricourt
49°43′48″V 3°54′18″L / 49.73°V 3.905°L / 49.73; 3.905Koordinatat: 49°43′48″V 3°54′18″L / 49.73°V 3.905°L / 49.73; 3.905
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.42 km2
Popullsia 591 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02737


Tavaux-et-Pontséricourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Tavaux-et-Pontséricourt ka një popullsi prej 591 banorë dhe sipërfaqe 25.42 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tavaux-et-Pontséricourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale