Teova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teova
Fshat
noform
Vendndodhja
Teova is located in Maqedonia e Veriut
Teova
Teova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 34′ 45″ Veri

21° 34′ 19″ Lindje

Popullsia 189 banorë (2002)