Tergnier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tergnier
Komunë
noform
Pamje nga Tergnier
Stema_figura
Vendndodhja
Tergnier is located in Franca
Tergnier
Tergnier
49°39′21″V 3°17′14″L / 49.655833333333°V 3.2872222222222°L / 49.655833333333; 3.2872222222222Koordinatat: 49°39′21″V 3°17′14″L / 49.655833333333°V 3.2872222222222°L / 49.655833333333; 3.2872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.95 km2
Popullsia 13938 banorë
Dendësia 776 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02700
INSEE 02738
Faqja Zyrtare http://www.ville-tergnier.fr


Tergnier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Tergnier ka një popullsi prej 13938 banorë dhe sipërfaqe 17.95 km², me një dendësi prej 776 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tergnier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale