Terny-Sorny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Terny-Sorny
Komunë
noform
Pamje nga Terny-Sorny
Vendndodhja
Terny-Sorny is located in Franca
Terny-Sorny
Terny-Sorny
49°26′50″V 3°22′06″L / 49.447222222222°V 3.3683333333333°L / 49.447222222222; 3.3683333333333Koordinatat: 49°26′50″V 3°22′06″L / 49.447222222222°V 3.3683333333333°L / 49.447222222222; 3.3683333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.07 km2
Popullsia 319 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02739


Terny-Sorny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Terny-Sorny ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 7.07 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Terny-Sorny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale