Jump to content

The Boss Baby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

The Boss Baby është film i animuar me zhanër komedi. Filmi është ilustruar nga Maria Frazee. Filmi është me regji të Tom McGrath. The Boss Baby do të publikohet më 31 mars 2017 nga 20th Century Fox.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një djalosh shtatë vjeçar është xheloz i vëllaut të tij i cili është bebë. Kur djaloshi bën një misionë që ta fitojë dashurinë e prindërit e tij, ai gjen një sekret e bërë nga CEO of Puppy. Të dy vëllezritë duhen të bashkohen që ta shpëtojnë prindërit e tyre dhe ta dëshmojnë se dashuria është forcë e pakufishme.

Luajnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Hopewell, John; Mayorga, Emilio (16 qershor 2016). "Annecy: Tom McGrath Unveils Alec Baldwin-Starrer 'Boss Baby'". Variety. Marrë më 18 qershor 2016. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Alexander, Bryan (17 tetor 2016). "Sneak peek: Alec Baldwin is 'The Boss Baby'". USA Today. Marrë më 17 tetor 2016. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Kit, Borys (13 qershor 2016). "Jimmy Kimmel, Lisa Kudrow, Patton Oswalt Join Voicecast of 'Boss Baby' (Exclusive)". The Hollywood Reporter. Marrë më 16 qershor 2016. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)